Fenomen Donatana, czyli sex po słowiańsku

W swym tysięcznym wpisie dałem cytat muzyczny z You Tube – teledysk My Słowianie produkcji Donatana. Wtedy miał 7 milionów wejść (po tygodniu od publikacji!); teraz ma o 10 milionów więcej!!! Zajebiste, trafił w gust męski i niemęski, słowiańska dusza, etno hip hop, solistka Cleo, no i biusty z maselnicami w tle.

Aż red. Maciej Orłoś uznał, że się to nadaje na Eurowizję. Nie wierzę, znowu wyślemy jako Polaka na porażkę Murzyna za Sri Lanki, albo coś takiego co nas znowu umoczy jak kadrę Nawałki.

Wyjaśniam też, że Donatan, to Witold Czamara z Krakowa, rocznik 1984, muzyk, producent i inżynier dźwięku. 8 lat mieszkał w Rosji. Inne jego hity YT to: Nie lubimy robić (20 mln wejść, ale w rok), Budź się! (7 mln wejść, też w rok).

A ja jako kanalista You Tube, amator (TV Piwnica i inne moje filmiki mają w sumie 25 tys. wejść) obliczyłem, że musiałbym żyć tak długo jak Mojżesz, co by tego Donatana podgonić. Na razie posłuchajcie i pooglądajcie znowu czelodkę Pana Witka. Resztę sami znajdźcie.

10 Komentarze

 1. A mnie te piosenki (i cała Równonoc) nieco zawiodły. Liczyłem w sumie jednak na jakieś teksty o wierze i kulturze Słowian, nawiązaniach do ich historii, do tego jacy teraz jesteśmy, a zamiast tego dostałem „nie lubimy robić, lubimy się wozić” co ma być hymnem Słowian i śpiewankę Tedego o Nocy Kupały. No ale może nieco się za mocno zapaliłem na ten bardziej „historyczny” rys bo flow i bit w sumie nie jest zły (chociaż i tak chyba wolę muzyczne utwory ze Słowiańskiego Mitu o Stworzeniu Świata, robionego przez grupę Percival, która współpracowała też z Donatanem, ale to już nie rap).

 2. slepowid
  Nie słyszałam, ale taką specyfiką i ja bym się rozczarowała. To zupełnie jak czytanie ze statystyki szkody nie tych, którzy są poszkodowani, ale tych, którzy się dobrze mają. Podobne wrażenie robi na mnie „Pogotowie rachunkowe” – taki pomysł telewizyjny jak nauczyć Polaków, żeby posiadali nadwyżki ze swoich gospodarstw domowych, skoro statystyka pokazuje spadanie takowych i spadek zainteresowania lokatami bankowymi. Biorą na wizję rodzinę z taką pensją, żeby teoretycznie na rachunki z niej starczało i „uczą” szukać dodatkowego zatrudnienia… Od razu niech uruchomią telewizyjne biuro pośrednictwa pracy, żeby sobie udowodnić, że potrafią obdarowywać Polaków zatrudnieniem, tylko tym wszystkim bezrobotnym się nie chce.

 3. slepowid
  Jak nie jak tak ..
  Piosenka dotyczy bardziej Słowianek niż Słowian i dla tego wszystko w tej piosence się zgadza ?! Te piersi tych Słowianek na oczy się rzucają .
  pozdro.hejo.
  ps.
  Ten wynalazek w Alfie miałem okazję przetestować i sobie we w tym zamkniętym „pomieszczeniu” postałem trochę zdziwiony …
  Co prawda z całą grupą chyba gimnazjalistek ?!

 4. slepowid
  tradycje słowiańskie, tak, ale oczekiwania nas ludzi myślących powyżej średniej bywają zawyżone. Ogół nie musi aż tyle myśleć co w pracy, czy szkole

 5. „ale oczekiwania nas ludzi myślących powyżej średniej bywają zawyżone”…
  Dęty megaloman…czyli „ludź myślący powyżej średniej”…hadko czytać…

 6. (leszekbejmert) Od znajomej się dowiedziałem, że podobno jak ktoś wchodzi do nich na chwilę przed ich zamknięciem, to się zacinają. Także refleksu komuś zabraknąć musiało! Gimnazjalistki mam nadzieję, że na WFie ćwiczyły, a nie migały się zwolnieniami, bo to przez ich opieszałość mogliście wszyscy zgin… zaciąć się! PS: A to Słowianki były?

 7. slepowid
  O ile by się skupić na wyglądzie ich piersi to musiały być Słowiankami …
  Teraz tam wchodzę z wielką podejrzliwością ?!
  Musi w nich jakiś wihajster nie działać dobrze i nie ma to nic wspólnego z moim refleksem bo mi go nie brakuje …
  pozdro.hejo.

 8. bronmus
  Witaj Bronisławie ! Polepszyło Ci się już ?
  pozdro.hejo.
  ps.
  Pilnuj komentów by Ci nie poginęły i duplikuj albo zapamiętuj …
  Choć we w tym Twoim wieku to dość kłopotliwym się chyba zdaje .

 9. Zew
  Mnie się teledysk podobał i wiadomo czemu ale skąd te minusy pod wpisem ?
  Musi te co matka natura ich nie obdarzyła te minusy dają …
  A ja że pierś kobieca tą najistotniejszą dla wszelkiej pomyślności całego gatunku ludzkiego Ci plusa dam .
  pozdro.hejo.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.