Czy ten świat jest jeszcze mój? PRÓBUJĘ NADĄŻAĆ

Średnie lata 60-te ubiegłego wieku, babcia Józia (rocznik 1894) nie nadążała za wynalazkami techniki. Jeszcze radio pół biedy, ale patefon, a już w ogóle telewizor. Nie mieściło się jej to w głowie, uważała, że tam jakieś małe ludziki weszły…
A czy my nadążamy? W każdym bądź razie ja próbuję. Wczoraj przed Spodkiem w Katowicach dziki tłum młodzieży, podobno liczył 5 tysięcy. Było to tuż przed godziną zero, rozpoczęcia Mistrzostw Świata w Grach Komputerowych. Pula nagród pół mln USD. Jest się o co bić.
Przypomniało mi się jak na przełomie stuleci wyłączałam korki, żeby młodszy syn nie grał więcej. Uważałem, że 14 godzin na dobę kompowania on line zupełnie wystarczy. O mało nie doszło do scen a la Pudzianowski wtedy… „Nie rozumia wos!”, śpiewa zespół Oberschlesien.
20 lata temu fax modemem posyłać zacząłem teksty do Ameryki, a teraz… 2 dni temu załamał mnie nieco portal Flight Radar. On wie gdzie i kiedy jest każdy samolot na świecie (może poza tym malezyjskim). Kamery internetowe w Chinach umożliwiają łapanie na kurtkę samobójczynię zanim ta przekroczy barierę mostu i rzuci się w doł. Kobiety mego życia nie ma niekiedy dla mnie w łóżku, bo rozwiązuje problemy dwóch przyjaciółek (sióstr w uzależnieniu).
Gołe ludzie przed kompami – jak przed lustrami – realizują swoje ukryte pragnienia seksualne. Zajdziesz do przyjaciela a ten gada z kimś przez komorę, potem z drugim, przeprasza znowu gada, my nie lepsi…


Czy my jeszcze jesteśmy? Czy my mamy do czynienia z żywymi ludźmi w sposób naturalny? Co będzie gdy prądu braknie? Czy nasz mózg za tym nadąży? Czy wizja z Terminatora świata w którym rządzą maszyny i kompy jest realna? CZY…

4 Komentarze

 1. Zew
  Nawet nie próbuj!Pisz se spokojnie bloga.Obchodź kolejne rocznice:
  a/urodzin
  b/zgonu (niestety)
  tow.Edwarda G. , i swoją redaktorską robotę rób!
  Zdarzyć się może,że zarobiony,bliski zjazdu na ostatnią szychtę dowiesz się,że wdzięczni krajanie,zaproponują Ci funkcję Prezydenta Śląskiej Republiki Autonomicznej.
  Fanzolę?! Ja pierdo.lę! Na Krymie też kiedyś było miło.

 2. Andrzej-jedrasik
  tak tylko, że jak Gierek pojechał na krymski urlop w r. 1980 to nie miał po co wracać, Jaruzel z Kanią go wyruchali, narka

 3. Zew No więc już wiesz,jak było.Z 16-tu filmów co najmniej. Rób swój 17-ty,i nie daj sobie paróweczek z kotła zajeb.ć! I na Krym się nie wybieraj.Niech Ciebie wybiorą na Ślunskiego Prezydenta,lub premiera.

 4. Może Prawdziwy Uniwersytet III Wieku. Przedmioty: 1.Aktualizacja matematyczno – fizyczna. 2.Budowa komputerów, sieci neuronowe, komputery kwantowe. 3.Rozwój energetyki, budownictwo energooszczędne i pasywne. 4.Techniki wspomagania nauczania ludzi i człekokształtnych. 5.Automatyka, robotyka. I jeszcze tematów przyrasta. A: W Będzinie – mieście powiatowym, w otwartym Uniwersytecie III Wieku uczą: 1.sposoby malowania się kokoszek. 2.psychologia dla dziadków. 3.jakieś bliżej nikomu nieznane opowieści. Większość staruchów nie odbiega od wiedzy babci Józi . Tylko że babcię Józię z XIX wieku nie dopuścili do wiedzy. A dziadzio Józio – XXI wiek to patent leniuch. Karawana na kwadratowych jajach jedzie dalej, a dziadzio Józio boczkiem, boczkiem. Ziemniaki babci obiera. Ręcznie.Zielony ekolog.:lol: :oops:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.